-> Strona główna  -> Kontakt  -> Startowa  -> Dodaj do ulubionych


Rozkład lekcji
Nr lekcji
Czas trwania
1
8:00- 8:45
2
8:55- 9:40
3
9:45-10:30
4
10:40-11:25
5
11:40-12:25
6
12:30-13:15
7
13:20-14:05
8
14:10-14:55

Szkolna Fotogaleria

sala konferencyjna

siłownia

biblioteka

sala informatyczna

sala gimnastyczna

sala chemiczna
sala biologiczna

sala językowa

szatnia

korytarz na parterze

korytarz na I piętrze

patio

 

ZŁOTO W IV JARMARKU SPORTOWYM KRWIODAWCÓW

     23 listopada w Kleszczowie w ramach IV Jesiennych Spotkań Młodych Krwiodawców odbył się Jarmark Sportowy. Zawody składały się z trzech bloków:

I blok – konkurencje zręcznościowe (strzał do bramki piłką do rugby puszczoną z rąk, strzały w poprzeczkę lub słupek, rzut do kosza tyłem, zwis na drążku, rowerek, konkurencja równoważna),

II blok – udzielanie I pomocy

III blok – wyścigi rzędów

Uczniowie klasy 2f:
Agata Sadzińska
Julia Jędrzejewska
Patryk Szczepanik
Adam Kostrzębski
okazali się najlepsi, pokonując w klasyfikacji końcowej zespół z ZSP nr 3 w Bełchatowie oraz ekipę z Kleszczowa.

Gratulujemy!

Opiekunowie : Małgorzata Orpel, Marlena GłowackaWIZYTA W SEJMIE     21 listopada na zaproszenie posła pana Dariusza Kubiaka uczniowie z naszej szkoły odwiedzili Parlament RP. Do Warszawy w nagrodę za najlepszą frekwencję i wyniki w nauce pojechały klasy IIc i IIe. Zwiedziliśmy Sejm wraz z opiekunami panią dyrektor E. Con, panią M. Głowacką, panią A. Bluszcz-Kiełbik, panem Z. Próchnickim i panem D. Koniecznym, gdzie przysłuchiwaliśmy się obradom. Towarzyszyła nam również pani Agnieszka Janowska z biura poselskiego. Wszyscy mieli okazję obserwować pracę posłów, a także dziennikarzy. Naszych uczniów z mównicy pozdrowił marszałek pan Stanisław Tyszka. Uczestniczyliśmy w spotkaniu z posłem panem Dariuszem Kubiakiem, który opowiedział nam o swojej pracy. Na koniec zaprosił nas na wspólny obiad w Domu Poselskim. Nasz pobyt w Sejmie był niesamowitym przeżyciem i okazją do obserwacji polskiej polityki na żywo.AKCJA JOKER - NAGRODA ZA 100% FREKWENCJĘ


W porozumieniu z Dyrekcją szkoły
Samorząd Uczniowski rozpoczyna
AKCJĘ JOKER
- NAGRODA ZA 100% FREKWENCJĘ

REGULAMIN "JOKERA"

Rozliczeniu podlegają także miesiące wrzesień i październik.
GÓRA GROSZA


       Już po raz kolejny na terenie naszej szkoły Samorząd Uczniowski przeprowadza akcję Góra Grosza. Polega ona na zbiórce monet od 1 gr do 5 zł na rzecz dzieci, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.

       Monety zbieramy w obrębie klas do 20 grudnia 2018 r. i przekazujemy do opiekuna SU – pani Magdaleny Pałuchy do sali nr 26. Wcześniej monety należy posegregować nominałami i zliczyć ich wartość.

Liczymy na Wasze zaangażowanie!

Pamiętajcie, jeden grosz znaczy niewiele, ale góra grosza naprawdę może pomóc potrzebującym!
SUKCES NASZYCH SZCZYPIORNISTEK


Gratulacje i brawa dla dziewczyn za dzielną walkę!ZAJĘCIA NA POLITECHNICE CZĘSTOCHOWSKIEJ


     W dniu 13 listopada 2018 r. uczniowie klas III C, III D i II D uczestniczyli w zajęciach warsztatowych na Wydziale Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów Politechniki Częstochowskiej.
      Młodzież miała okazję zwiedzić laboratoria wydziałowe, obejrzeć ciekawe eksperymenty (z wykorzystaniem m.in. ciekłego azotu, światła laserowego) oraz przeprowadzić doświadczenia (np. reakcje strąceniowe) w studenckiej pracowni. Takie zajęcia to ciekawe uzupełnienie realizowanej w szkole podstawy programowej, a także inne spojrzenie na nauki ścisłe i nowe technologie.
     Wizyta na politechnice dała przyszłym kandydatom na studia możliwość bezpośredniego kontaktu ze studentami i nauczycielami akademickimi. Pozwoliła również na uzyskanie informacji niezbędnych podczas wyboru kierunków dalszego kształcenia.
     Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji, a także do udziału w kolejnych wycieczkach programowych.

Agnieszka Siewierska
Ewa Tarnowska - Posmyk
I i III MIEJSCE W PIŁCE RĘCZNEJ


Gratulujemy!


WYNIKI ELIMINACJI SZKOLNYCH KONKURSU RECYTATORSKIEGO


     W środę 14 listopada 2018 roku odbyły się eliminacje szkolne XVII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Adama Mickiewicza, w których zmagało się siedmiu recytatorów. Komisja konkursowa wytypowała reprezentantów II LO do etapu powiatowego:

Klaudia Kołasińska - 1e
Zuzanna Płuciennik - 2c
Artur Kluska - 3d

Gratulujemy !!!

Konkurs odbędzie się 26 listopada 2018 r. w Samorządowym Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bełchatowie - godz.12.00 - szkoły ponadgimnazjalne.

nauczyciele języka polskiego


OBCHODY 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI


     W tym roku świętujemy 100. rocznicę jednego z największych wydarzeń w naszej historii – odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tego święta symbolizują miłość do Polski, przypominają jej burzliwe dzieje, walkę o wolność – są znakiem bohaterstwa i męstwa pokoleń, które już odeszły. 11 listopada to radosna data, bo przyniosła Polakom upragnioną wolność. Dlatego też radośnie, bo poprzez śpiew, uczcili ją uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego w Bełchatowie. Oprócz znanych pieśni żołnierskich uczniowie przygotowali również prezentację multimedialną, ukazującą trudną i długą drogę Polski do niepodległości.

     Apel przygotowały klasy 2e, 2b, 2a i 1d pod opieką nauczycieli historii: p. Agaty Bluszcz-Kiełbik, p. Dominika Koniecznego i p. Krzysztofa Zobka.

 
 


OGŁOSZENIE


13 listopada 2018 r. (wtorek) w sali nr 26 na długiej przerwie
odbędzie się zebranie przewodniczących wszystkich klas.<<>>

Powered by PsNews

nasza szkoła na FacebookuORGAN PROWADZĄCY
Powiat Bełchatowski
NASI PARTNERZY


Centralna Komisja Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w ŁodziW ramach akcji "1% dla mojej szkoły" otrzymaliśmy dotację na łączną kwotę 1675,5 zł
na zakup książek
i monitora