-> Strona główna  -> Kontakt  -> Startowa  -> Dodaj do ulubionychRozkład lekcji
Nr lekcji
Czas trwania
1
8:00- 8:45
2
8:55- 9:40
3
9:45-10:30
4
10:40-11:25
5
11:40-12:25
6
12:30-13:15
7
13:20-14:05
8
14:10-14:55

Szkolna Fotogaleria

sala konferencyjna

siłownia

biblioteka

sala informatyczna

sala gimnastyczna

sala chemiczna
sala biologiczna

sala językowa

szatnia

korytarz na parterze

korytarz na I piętrze

patio

 

KOCHANOWSKI BEZPIECZNY W SIECI
(12.04.2018, 09:58)


     W tym roku nasze liceum przystąpiło do ogólnopolskiego projektu „Cybernauci”. Jest to kompleksowy projekt kształtujący bezpieczne zachowania w sieci, skierowany do osób pracujących w szkołach, uczniów i uczennic oraz ich rodziców. Szkolenie realizowane jest przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas.
Jego celem jest podniesienie kompetencji wszystkich wymienionych grup w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia.
     Warsztaty odbywały się od 26 marca do 10 kwietnia, przeprowadziła je Małgorzata Jegier - Emisariuszka Bezpiecznego Internetu.
     Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się między innymi, w jaki sposób internet może pomóc w budowaniu kariery zawodowej, jak kształtować swój wizerunek w sieci, poznali pozytywne i negatywne skutki korzystania z aplikacji, portali i zakupów w sieci.
     Nauczyciele uporządkowali swoją wiedzę na temat e-zagrożeń, dowiedzieli się, jak bezpiecznie korzystać z zasobów dostępnych w internecie, nie łamiąc praw autorskich.
     Warsztaty dla rodziców nt. Internet: pozytywny i negatywny pozwoliły m.in. zrozumieć ideę światowej Sieci wraz z niesionymi przez nią korzyściami i zagrożeniami. Ponadto rodzice poznali źródła z materiałami edukacyjnymi związanymi z e-zagrożeniami oraz pozyskali wiedzę, gdzie szukać pomocy w sytuacji wystąpienia e-zagrożeń, z którymi nie są w stanie poradzić sobie samodzielnie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji


TYDZIEŃ ZDROWIA ROZPOCZĘTY!
(05.04.2018, 14:06)     Za nami pierwsze spotkania w ramach „Tygodnia Zdrowia”, który na stałe wpisał się w kalendarz szkolny. Dziś w murach naszego liceum gościliśmy przedstawicielki Bełchatowskiego Stowarzyszenia „Amazonki”, które przeprowadziły zajęcia na temat profilaktyki raka piersi.

Pani Irena Stasiak - wolontariuszka PCK w Bełchatowie wygłosiła wykład poświęcony chorobom przenoszonym drogą płciową.

Z zasadami prawidłowego odżywiania się i jego wpływie na funkcjonowanie organizmu młodzież mogła zapoznać się dzięki zajęciom z dietetykiem – panią Jolantą Beśką z klubu sportowego Mrs. Sporty. Uczniowie zobaczyli także, jak w prosty i szybki sposób przygotować prawdziwą bombę witaminową – koktajl owocowo-warzywny.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom za pomoc okazaną w realizacji Tygodnia Zdrowia.

SUKCESY EMILII
(28.03.2018, 14:43)


      Uczennica klasy 1c – Emilia Sikorska, wzięła udział w Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom i chroni środowisko”.
Eliminacje miejskie odbyły się 23 marca 2018, w których Emilia zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do kolejnego etapu. 28 marca w rozgrywkach powiatowych Emilia ponownie okazała się najlepsza w grupie uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych, uplasowała się na I miejscu i będzie reprezentować powiat bełchatowski na szczeblu wojewódzkim.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!WYNIKI KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
(28.03.2018, 13:45)


     16 marca 2018 r. odbył się szkolny konkurs z języka angielskiego. Do rywalizacji przystąpiło 16 uczniów. Konkurs przeprowadzono pisemnie w formie testu sprawdzającego wiedzę leksykalno-gramatyczną, złożonego z 9 zadań typu: transformacje zdań, uzupełnianie luk w tekście, słowotwórstwo itp. Zwyciężyła Natalia Sadowska z IIc zdobywając 79p. na 94 możliwe. Drugie miejsce zajął Jonasz Papuga z IIIb, uzyskując 77p., a trzecie Daria Załęczna z IIb.


Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów


Organizatorzy:
Dagmara Siwek Anna Żyszkiewicz-Dudek


SUKCES NASZYCH SIATKAREK I SIATKARZY
(28.03.2018, 13:17)      Dnia 27 marca 2018 r. w Działoszynie odbyły się półfinały wojewódzkie w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady. Miło nam poinformować, że obydwie drużyny z naszej szkoły zajęły I miejsce, pokonując drużyny szkolne z Piotrkowa, Pajęczna i Radomska i tym samym awansując do finału wojewódzkiego.

Reprezentacja dziewcząt:
Natalia Mofina, Sandra Samborska, Natalia Perkowska, Katarzyna Żygadło, Julia Zatoń, Anna Stalka, Marta Lis, Natalia Kowalska, Klaudia Karch, Agata Sadzińska, Wiktoria Kaczyńska, Wiktoria Kurzydlak.

Reprezentacja chłopców:
Dawid Filipek, Aleksander Antosiewicz, Jakub Kobylański, Grzegorz Członka, Antoni Piotrowski, Błażej Paszkiewicz, Michał Jagiełło, Mikołaj Kałkowski, Artur Jadwiszczak, Kacper Krasoń, Mateusz Rudnicki.

Nauczyciele wychowania fizycznegoSUKCES ALEKSANDRY KUBIK
(28.03.2018, 11:22)    Uczennica klasy 1c Aleksandra Kubik zajęła II miejsce w II Konkursie Wiedzy Psychologicznej organizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie.

Ola przygotowała pracę literacką na temat: Samoświadomość - korzyść czy przekleństwo.

Gratulacje !!!

Izabela Radziszewska


HISTORIA Z WYKŁADOWCAMI UNIWERSYTETU JANA KOCHANOWSKIEGO
(28.03.2018, 11:02)


      27 marca w naszej szkole odbyły się kolejne warsztaty historyczne przed powiatowym konkursem "Drogi do Niepodległej - w 100-lecie roku 1918". Tym razem gościliśmy prof. Marka Dutkiewicza, który dla uczniów powiatu bełchatowskiego wygłosił wykład "Polskie ośrodki niepodległościowe w czasie I wojny światowej". Po wykładzie młodzież uczestniczyła w warsztatach.


KOCHANOWSKI NAJLEPSZY!
(23.03.2018, 13:53)


     Nasi uczniowie: Natalia Łukasiewicz, Artur Kluska i Jarosław Przerywacz zdobyli I miejsce w XIV Powiatowym Konkursie Wiedzy o Przedsiębiorczości „Bądź kreatywny”, zorganizowanym pod honorowym patronatem Starosty Bełchatowskiego.

Gratulujemy!XIII OLIMPIADA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
(23.03.2018, 13:37)


     Nasi uczniowie z klasy 2D Jarosław Przerywacz i Artur Kluskaw dniu 1 marca w Katowicach reprezentowali naszą szkołę w etapie okręgowym XIII Olimpiady Przedsiębiorczości.

Życzymy dalszych sukcesów!GEOGRAFIA Z UNIWERSYTETEM ŁÓDZKIM
(23.03.2018, 13:27)


     Uczniowie klas 1e, 2e, 2f, 3a,3b i 3e, uczący się geografii na poziomie rozszerzonym wzięli udział w wykładach prowadzonych przez pracowników naukowych Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego.

<<>>

Powered by PsNews

nasza szkoła na FacebookuORGAN PROWADZĄCY
Powiat Bełchatowski


NASI PARTNERZY


Centralna Komisja Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi

Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2015!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl


W ramach akcji "1% dla mojej szkoły" otrzymaliśmy dotację na łączną kwotę 1675,5 zł
na zakup książek i monitora