-> Strona główna  -> Kontakt  -> Startowa  -> Dodaj do ulubionych


Rozkład lekcji
Nr lekcji
Czas trwania
1
8:00- 8:45
2
8:55- 9:40
3
9:45-10:30
4
10:40-11:25
5
11:40-12:25
6
12:30-13:15
7
13:20-14:05
8
14:10-14:55
9
15:00-15:45

Szkolna Fotogaleria

korytarz - parter

sala pielęgniarska

siłownia

biblioteka

sala gimnastyczna

sala chemiczna
ekopracownia

sala geograficzna

szatnia

sala biologiczna

korytarz na I piętrze

patio

 

ZBIÓRKA DLA WERCI W II LO
(13.12.2019, 13:59)


     W poniedziałek i we wtorek (16,17 grudnia) na terenie szkoły będzie prowadzona zbiórka pieniędzy dla małej Weroniki, która w styczniu 2020 r. ma przejść operację rekonstrukcji paluszków, by w przyszłości bez problemów posługiwać się ręką. I choć kwotę potrzebną na samą operację już udało się uzbierać, wciąż brakuje pieniędzy na rehabilitację.

     Podczas badań USG u dziewczynki wykryto wadę ręki. Weronika urodziła się bez kości śródręcza i paluszków. Mama walczy o sprawność córki sama, ponieważ pod koniec ciąży utonął jej mąż. Kwota potrzebna na operację i rehabilitację dziecka jest dla niej nieosiągalna.

     Do Waszych klas dotrze wolontariusz z puszką. Prosimy o Wasze wsparcie, liczy się każda złotówka, bo czasu do operacji pozostało już niewiele.


ZAJĘCIA NA POLITECHNICE CZĘSTOCHOWSKIEJ
(11.12.2019, 13:44)


      W dniu 5 grudnia 2019 r. uczniowie klas III C, II C i II D uczestniczyli w zajęciach warsztatowych na Wydziale Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów Politechniki Częstochowskiej.

      Młodzież miała okazję zwiedzić laboratoria wydziałowe, obejrzeć ciekawe eksperymenty (z wykorzystaniem m.in. ciekłego azotu, światła laserowego) oraz przeprowadzić doświadczenia (np. reakcje strąceniowe) w studenckiej pracowni. Takie zajęcia to ciekawe uzupełnienie realizowanej w szkole podstawy programowej, a także inne spojrzenie na nauki ścisłe i nowe technologie. To również możliwość stwierdzenia, że tzw. sucha teoria z książek ma bogate zastosowanie w życiu codziennym

      Wizyta na politechnice dała przyszłym kandydatom na studia możliwość bezpośredniego kontaktu ze studentami i nauczycielami akademickimi. Pozwoliła również na uzyskanie informacji niezbędnych podczas wyboru kierunków dalszego kształcenia.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji na profilu szkoły na Facebooku oraz do udziału w kolejnych wycieczkach programowych.

Agnieszka Siewierska
Ewa Tarnowska - Posmyk


SUKCES UCZNIA KLASY IIa
(09.12.2019, 14:58)


     Nasz uczeń PAWEŁ PYJOR z kl. IIa zdobył 4. miejsce w konkursie "ABC bezpieczeństwa na drodze młodego kierowcy" i wygrał 50-procentową bonifikatę na kurs prawa jazdy.

Serdecznie gratulujemy!II MIEJSCE DZIEWCZĄT W TENISIE STOŁOWYM
(09.12.2019, 14:54)


     3 grudnia 2019 r. dziewczęta z naszej szkoły: Natalia Gapik (If) oraz Kinga Grzejszczak (Ib) zajęły II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym i uzyskały awans do Półfinałów Mistrzostw Województwa.👍

Gratulujemy i trzymamy kciuki!


INFORMACJA DLA RODZICÓW
(06.12.2019, 15:05)


10 grudnia 2019 r. (wtorek) odbędą się
ZEBRANIA Z RODZICAMI,
podczas których zostaną przekazane informacje
o proponowanych ocenach.


Rodziców uczniów klas I zapraszamy
na godz. 16.30 do sali gimnastycznej,
a następnie do sal lekcyjnych (wg wykazu).

Rodzice uczniów klas II i III
spotykają się z wychowawcami
w salach lekcyjnych (wg wykazu) o godz. 17.00.

W godzinach 17.15-18.15 odbędą się
konsultacje z nauczycielami.

Serdecznie zapraszamy!

Przydział sal na zebrania z rodzicamiOGŁOSZENIE!!!
(03.12.2019, 11:48)


     W związku z dużym zainteresowaniem powiatowym konkursem z języka angielskiego "Listening to You", ogłaszamy eliminacje, które odbędą się 10 grudnia 2019 roku (wtorek) o godzinie 11.40 w sali 13.

Prosimy o zgłoszenie kandydatury u nauczycieli języka angielskiego do 06.12 (piątek).

Zapraszamy:)
ANDRZEJKI
(29.11.2019, 14:04)
ODZNAKA HONOROWA DLA PANI WICEDYREKTOR MARLENY GŁOWACKIEJ
(29.11.2019, 13:26)


     Podczas V Jesiennych Spotkań Młodych Krwiodawców pani wicedyrektor Marlena Głowacka otrzymała odznakę i legitymację „Zasłużony dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi” w uznaniu za wieloletnie propagowanie idei honorowego krwiodawstwa, kształtowanie świadomości społeczeństwa, jak ważne jest oddawanie krwi, aby uratować komuś życie oraz za pomoc w organizacji zbiórek krwi.

Serdecznie gratulujemy!


„V JESIENNE SPOTKANIA MŁODYCH KRWIODAWCÓW” ZA NAMI
(29.11.2019, 13:13)


     W dniach 27-28 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyły się „V Jesienne Spotkania Młodych Krwiodawców 2019”. Organizatorem tegorocznej imprezy było II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego, a koordynatorem Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bełchatowie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Bełchatowski.

      W ramach „Spotkań” pełnoletni uczniowie mogli oddać krew, a także zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego. Rejestracja była poprzedzona wykładami lekarza z Łódzkiego Ośrodka Dawców Szpiku UM – pani doktor Anny Piłat.

      Młodzież uczestniczyła także w zajęciach dotyczących profilaktyki raka piersi, które poprowadziły członkinie Bełchatowskiego Stowarzyszenia „Amazonki”. Ratownik medyczny – pan Marcin Stasiak w formie ćwiczeń przypomniał uczniom zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i opowiedział o trudnej pracy osób ratujących innym życie.

      W sali gimnastycznej nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali Jarmark Sportowy Krwiodawców, podczas którego w różnych dyscyplinach rywalizowali ze sobą przedstawiciele sześciu szkół powiatu bełchatowskiego. Jedną z konkurencji było sprawdzenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Ponadto uczniowie zmierzyli się z testem wiedzy o krwiodawstwie. Po podsumowaniu wyników nasze liceum zajęło III miejsce, a zwycięzcą został ZSP nr 1 w Bełchatowie.

      Drugi dzień Jarmarku poświęcony był problematyce HIV i Aids. Młodzież obejrzała prezentację multimedialną poszerzającą i systematyzującą wiedzę w tym zakresie. Uczestniczyła także w zajęciach na temat profilaktyki HIV i Aids, prowadzonych prze panią Irenę Stasiak – wolontariuszkę PCK w Bełchatowie. Zespół teatralny „Nostalgia”, złożony z uczniów naszej szkoły, zaprezentował spektakl profilaktyczny „Ostatnia impreza”, mówiący o tragicznych skutkach zażywania alkoholu i narkotyków. Naszym gościem w tym dniu była pani Joanna Samburska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bełchatowie, która przekazała szkole materiały profilaktyczne.


INFORMACJA
(26.11.2019, 13:42)


W związku z jutrzejszą akcją krwiodawstwa
oraz rejestracją dawców szpiku,
prosimy o zabranie przez osoby pełnoletnie dowodów osobistych.<<>>

Powered by PsNews

nasza szkoła na FacebookuORGAN PROWADZĄCY
Powiat Bełchatowski
NASI PARTNERZY


Centralna Komisja Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w ŁodziW ramach akcji "1% dla mojej szkoły" otrzymaliśmy dotację na łączną kwotę 1675,5 zł
na zakup książek
i monitora