-> Strona główna  -> Kontakt  -> Startowa  -> Dodaj do ulubionych

Rozkład lekcji
Nr lekcji
Czas trwania
1
8:00- 8:45
2
8:55- 9:40
3
9:45-10:30
4
10:40-11:25
5
11:40-12:25
6
12:30-13:15
7
13:20-14:05
8
14:10-14:55

Szkolna Fotogaleria

sala konferencyjna

siłownia

biblioteka

sala informatyczna

sala gimnastyczna

sala chemiczna
sala biologiczna

sala językowa

szatnia

korytarz na parterze

korytarz na I piętrze

patio

 

PODZIĘKOWANIA
(30.11.2017, 13:05)


    Społeczność II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego
w Bełchatowie składa podziękowania dla:

 Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie
 Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie
 Straży Miejskiej w Bełchatowie
 7 Batalionu 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim

za zaangażowanie i wsparcie szkoły w organizacji VI Tygodnia Bezpieczeństwa.

Dziękujemy!BEZPIECZNY KOCHANOWSKI
(30.11.2017, 11:31)


     Już po raz szósty w naszym liceum organizowany był Tydzień Bezpieczeństwa. Podczas tegorocznych obchodów uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez specjalistów - przedstawicieli instytucji i organizacji działających na rzecz bezpieczeństwa osobistego i powszechnego.
     20 listopada gościliśmy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie oraz strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie. Spotkania przebiegły pod hasłami: „Cyberprzemoc – bezpieczeństwo w sieci” i „Kręci mnie bezpieczeństwo”.
     We wtorek 21 listopada zawitali do nas żołnierze z 7 Batalionu 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim, którzy z pasją opowiadali o swoich doświadczeniach związanych z bezpieczeństwem pola walki, misjami pokojowymi i służbą wojskową. Ilość specjalistycznego sprzętu i tematyka spotkań wzbudziła ogromne zainteresowanie wszystkich uczniów.
     W środę 22 listopada tematem przewodnim zajęć były dopalacze. Przedstawiciele Straży Miejskiej w Bełchatowie omówili rodzaje i wpływ środków psychoaktywnych na organizm, przestrzegali młodzież przed tymi substancjami, które współcześnie stanowią największe zagrożenie dla ich zdrowia i życia.
     Podczas czwartkowych zajęć na basenie uczniowie klas pierwszych zostali przeszkoleni z zasad bezpiecznego korzystania z kąpieli wodnych oraz uczestniczyli w pokazie ratownictwa wodnego. Instruktażu udzielił nauczyciel wychowania fizycznego – Pan Maciej Bukowy.
Ostatniego dnia – 24 listopada, w szkole przeprowadzono „Test wiedzy o bezpieczeństwie” dla uczniów klas pierwszych oraz badania ankietowe wśród drugoklasistów nt. cyberprzemocy. Ponadto w ramach organizowanego Jarmarku Krwiodawców w ZSP nr 3 reprezentacja naszej szkoły rywalizowała w turnieju sportowym, a klasa 2 c wzięła udział w zajęciach nt. profilaktyki raka piersi, którą przeprowadziły bełchatowskie „Amazonki” oraz w pokazie pierwszej pomocy prezentowanym przez Panią Irenę Stasiak z ZR Polskiego Czerwonego Krzyża w Bełchatowie.

DRODZY UCZNIOWIE!

Mamy nadzieję, że zdobyliście wiedzę niezbędną do bezpiecznego zachowania na co dzień, a profesjonaliści zainspirowali Was do dalszych własnych poszukiwań i przemyśleń.

Koordynator ds. bezpieczeństwa
Marlena GłowackaTEST WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE
(30.11.2017, 11:22)


    Podczas obchodów VI Tygodnia Bezpieczeństwa w Kochanowskim przeprowadzono Test wiedzy o bezpieczeństwie. W konkursie udział wzięli wszyscy uczniowie klas pierwszych. Największą liczbę punktów zdobyli: Aleksandra Wędzik (klasa 1E) i Bartłomiej Lisowski (klasa 1C).
Gratulujemy!


LEKCJA W TEATRZE
(30.11.2017, 09:52)


     W środę 22 listopada uczniowie klas 1b i 1c obejrzeli sztukę "Szkoła żon" Moliera w Teatrze Powszechnym w Łodzi oraz uczestniczyli w warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktorów panią Małgorzatę Goździk i pana Andrzeja Jakubasa. Aktorka przeprowadziła serię ćwiczeń związanych z dykcją, artykulacją i mową ciała. Zachęciła młodzież do udziału w improwizowanych scenach teatralnych, w czasie których uczniowie wykazali się talentem, kreatywnością i wyobraźnią twórczą. Część teoretyczna dotyczyła początków teatru, tragedii i komedii , życia i twórczości Moliera. Pan Andrzej Jakubas z pasją opowiedział o swoich doświadczeniach aktorskich, rolach najciekawszych i najtrudniejszych. Młodzież zadawała pytania dotyczące szkół aktorskich, sukcesów, autorytetów, wyzwań zawodowych, przebiegu prób teatralnych, tremy, scenariusza, roli rekwizytów w teatrze. Lekcja w teatrze wzbudziła ogromne zainteresowanie młodzieży i opiekunów.


II MIEJSCE W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT
(29.11.2017, 13:04)


     Dnia 27 listopada 2017 r. w Piotrkowie Trybunalskim odbył się półfinał wojewódzki w piłce ręcznej dziewcząt w ramach Licealiady. Reprezentacja naszej szkoły zajęła ostatecznie drugie miejsce, pokonując reprezentację z ZSE-E w Radomsku 9-1 oraz przegrywając z ZSP nr 4 z Piotrkowa Trybunalskiego 6-14.

Reprezentacja II LO:
- Sandra Samborska - 2f,
- Natalia Perkowska - 2f,
- Natalia Kowalczyk - 2d,
- Natalia Mofina - 2f,
- Julia Zatoń - 2f,
- Agata Sadzińska - 1f,
- Anna Stalka - 2f,
- Julia Jędrzejewska - 1f,
- Wiktoria Kaczyńska - 1f,
- Weronika Jońska - 1f,
- Aleksandra Strąkowska - 1a,
- Karolina Moszyńska - 3d,
- Patrycja Bednarek - 1a,
- Alina Stasiak - 2d.

Opiekunowie: p. Barbara Sikora, p. Sławomir Werner

Gratulujemy!


FINALIŚCI KONKURSU HISTORYCZNEGO
(29.11.2017, 12:49)


     Uczniowie naszej szkoły Kamil Ludwiczak i Wiktor Więcławski z klasy 1a zostali finalistami konkursu historycznego na esej "Co zrobiłbym na miejscu Józefa Piłsudskiego 11 listopada 1918 roku? Alternatywna historia polskiej niepodległości". Konkurs był skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa łódzkiego. Był częścią projektu "Listopadowa Duma 2017. Historyczna wędrówka w poszukiwaniu nastrojów społeczno-politycznych odradzającej się Polski", dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".
     Wręczenie nagród odbyło się 28.11.2017r. w Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim.

Gratulujemy sukcesu!

Opiekun: pani Agata Bluszcz-Kiełbik


NAKRĘCAMY SIĘ NA POMOC DLA PATRYCJI!!!
(27.11.2017, 14:05)


     Rusza kolejna zbiórka zakrętek organizowana przez CKP w Bełchatowie, tym razem dla Patrycji, wychowanki SOSW w Bełchatowie. Patrycja choruje na zanik mięśni, w związku z czym każdego dnia musi być odpowiednio rehabilitowana. Do tego celu niezbędny jest rower rehabilitacyjny, który ćwiczy mięśnie zarówno nóg, jak i rąk.

Zakrętki można przynosić do naszej biblioteki szkolnej aż do czerwca 2018 r.

Jak co roku liczymy na Waszą pomoc!!!


WOLONTARIAT W KOCHANOWSKIM, CZYLI JAK POMAGAMY
(24.11.2017, 13:45)


Drodzy Uczniowie!

     Dziękujemy za Wasze zaangażowanie w organizowane na terenie szkoły akcje charytatywne. W ubiegłym roku szkolnym zespół ds. wolontariatu przeprowadził następujące działania:

- udział w akcji „Zakręcona pomoc dla Amelki” – zbiórka zakrętek we współpracy z Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie,

- sprzedaż cegiełek dla Fundacji Na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "Pomóż i Ty" z siedzibą w Gdyni (zebrano kwotę 140 zł),

- przekazanie maskotek dzieciom przebywającym na oddziale pediatrycznym i oddziale chirurgii dziecięcej Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie z okazji Dnia Pluszowego Misia; czytanie książek małym pacjentom,

- udział uczniów w akcji organizowanej przez oddział rejonowy PCK „Czerwonokrzyska gwiazdka” (zbiórka żywności dla najbiedniejszych w sklepach),

- Świąteczna paczka -przekazanie darów (artykuły spożywcze i przemysłowe) dla dwóch potrzebujących rodzin z Bełchatowa,

- udział w akcjach krwiodawstwa,

- zbiórka artykułów spożywczych w ramach akcji „Rodacy – Bohaterom. Paczka dla polskiego kombatanta na kresach”, organizowanej pod patronatem MEN,

- przekazanie ubrań dla podopiecznych Domu Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim,

- zbiórka karmy dla Schroniska zwierząt w Bełchatowie,

- akcja "Uczniowie uczniom".

W tym roku szkolnym przekazaliśmy kwotę 260 zł ze sprzedaży pomocy dydaktycznych dla Fundacji Na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "Pomóż i Ty" w ramach akcji "Szkoło, pomóż i Ty".

Bardzo serdecznie dziękujemy za to, że zawsze możemy na Was liczyć!

Pamiętajmy, że "każda radość, którą niesiemy innym, zawsze do nas powróci".

I MIEJSCE DLA NASZYCH SZCZYPIORNISTÓW
(24.11.2017, 12:46)


     Drużyna z naszego liceum zdobyła I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców w ramach Licealiady, która odbyła się 20 listopada w Kleszczowie. Tym samym awansowała na zawody rejonowe w Piotrkowie Trybunalskim 28.11.2017 r.


SUKCES W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM
(23.11.2017, 10:20)


     Poznaliśmy zwycięzców konkursu "Energia Lasu". 14 listopada 2017 roku w MCK PGE Giganty Mocy w Bełchatowie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród laureatom.

Zwycięzcami tegorocznej akcji fotograficznej zostali:

- Wiktor Więcławski - klasa 1a - I miejsce za zdjęcie "Tańczące brzozy" (nagroda o wartości około 700 zł),

- Maciej Mizera – klasa 3d- II miejsce za zdjęcie "Zakręcony dąb"(nagroda o wartości około 600 zł),

- Aleksandra Topolska klasa 2e - III miejsce za zdjęcie "Piekielny powiew świeżości" (nagroda o wartości około 500 zł).

Wyróżnienia i nagrody o wartości około 100 zł otrzymali:

- Paulina Żabiuk - klasa 2e za zdjęcie "Jaszczurka na spacerze",
- Maciej Mizera- klasa 3e za zdjęcie "Nowe życie",
- Aleksandra Topolska – klasa 2e za zdjęcie "Tajemnicza droga".

     Wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac dostępna będzie do 28 listopada br. na dolnym holu MCK PGE Giganty Mocy. Nagrodzone fotografie obejrzeć można także na profilu społecznościowym PGE Gigantów Mocy: www.facebook.com/gigantymocy

     Konkurs został zorganizowany przez Nadleśnictwo Bełchatów oraz Ekspozycję PGE Giganty Mocy. Na konkurs nadesłano w sumie 226 fotografii, co skłoniło organizatorów konkursu do podjęcia decyzji o kontynuacji akcji także w roku 2018.

Lidia Przybylska
<<>>

Powered by PsNews

nasza szkoła na FacebookuORGAN PROWADZĄCY
Powiat BełchatowskiNASI PARTNERZYPobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2015!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl


W ramach akcji "1% dla mojej szkoły" otrzymaliśmy dotację na łączną kwotę 1675,5 zł
na zakup książek i monitora


Centralna Komisja Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi