INFORMACJA DLA RODZICÓW (18.12.2020, 10:58)
W dniu 21.12.2020 (poniedziałek) odbędą się:
- spotkania wychowawców klas z rodzicami - godz. 16.00,
- konsultacje z nauczycielami - w godz. 16.30 -18.00.
Zebrania i konsultacje odbędą się w aplikacji Teams, poprzez konta uczniów.
Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! KONKURS! (17.12.2020, 13:59)
Zachęcamy do udziału w konkursie plastyczno-fotograficznym "Pozytywne myślenie - kartka z kalendarza".
Szczegóły na plakacie poniżej. PLAKAT
Oso by chcące wziąć udział w konkursie muszą wypełnić zgodę na wykorzystanie danych osobowych. ZGODA
SUKCES KACPRA (16.12.2020, 13:05)
15 grudnia nastąpiło ogłoszenie wyników Powiatowego Konkursu pod patronatem Starosty Bełchatowskiego "Jestem inny tak, jak każdy z nas". Uczeń naszej szkoły Kacper Leśniewski z klasy 3a zajął w nim II miejsce. Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zelowie im. Obrońców Praw Człowieka. Placówka ta od lat propaguje wiedzę na ten temat wśród młodzieży. Kacper napisał esej na temat: "Akceptacja, pomoc czy lęk a może agresja. Twój głos w sprawie traktowania osób postrzeganych jako Inne w społeczeństwie".
Gratulujemy sukcesu!
Opiekunem ucznia była Pani Agata Bluszcz-Kiełbik
UWAGA! WAŻNE ZMIANY W HARMONOGRAMIE ROKU SZKOLNEGO (09.12.2020, 12:03)
W związku z decyzją MEN o nowym terminie ferii zimowych, wprowadzone zostały zmiany w harmonogramie roku szkolnego 2020/2021. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.
- 18.12.2020 (piątek)
Wystawienie zagrożeń i propozycji ocen z przedmiotów i zachowania.
- do 21.12.2020 (poniedziałek)
Poinformowanie uczniów i rodziców o grożących ocenach niedostatecznych, proponowanych ocenach oraz ocenie zachowania.
- 21.12.2020 (poniedziałek)
Spotkanie wychowawców klas z rodzicami (aplikacja Teams) oraz konsultacje z nauczycielami.
- 04.01.2021-17.01.2021
Ferie zimowe.
- 28.01.2021 (czwartek)
Wystawienie ocen za I okres.
- 29 .01.2021 (piątek)
Rada pedagogiczna – klasyfikacja śródroczna.
- do 29.01.2021 (piątek)
Poinformowanie rodziców o wystawionych ocenach za I okres (za pomocą dziennika elektronicznego).
WYNIKI KONKURSU OGÓLNOPOLSKIEGO "EKOBOHATERZY" - ETAP SZKOLNY (07.12.2020, 22:35)
Do konkursu przystąpiło czternaście drużyn. Uczniowie klas pierwszych składali prace konkursowe do dnia 28.11.2020 r. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w dniu 30.11. Najlepszą pracę konkursową przygotowała grupa w składzie: Dawid Gaszewski, Nikola Górska, Benita Wartalska - uczniowie klasy 1D.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na II etapie konkursu.
Organizatorzy: Paulina Góra, Małgorzata Mielus
POMOC DLA POTRZEBUJĄCYCH (04.12.2020, 13:34)
Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy z bełchatowskim zespołem Caritasu po raz kolejny organizuje świąteczną pomoc dla najuboższych rodzin.
Zbieramy głównie słodycze, ale także artykuły spożywcze i środki czystości.
Dary można przynosić do szkoły do dnia 15 grudnia.
POMOC DLA WIKTORKA (04.12.2020, 13:26)
Maleńki Wiktorek ma dopiero 18 miesięcy, a już potrzebuje bardzo skomplikowanej operacji serca w Stanach Zjednoczonych. Jej koszt to 10 mln zł. Nie można czekać, gdyż serduszko może w każdej chwili się zatrzymać!
Liczymy na wielkie serca naszych Uczniów!
• ZBIERAMY ZAKRĘTKI DLA WIKTORKA
Przed wejściem głównym szkoły będzie wystawiony karton, do którego o każdej porze można przynosić zakrętki. Można je również dostarczyć do Szkoły Podstawowej nr 5 (Grocholice).
• AUKCJE INTERNETOWE
Zachęcamy do udziału w aukcjach internetowych na Facebooku w grupie „Licytacje dla Wiktorka Kruszyńskiego”, gdzie każdy może wystawić lub kupić przedmiot, a pozyskane fundusze zostaną przeznaczone na ratowanie życia chłopca. NAGRODY W KONKURSIE PLASTYCZNYM (01.12.2020, 22:03)
Nasze uczennice osiągnęły sukces w Regionalnym Konkursie Plastycznym ,,Jeremiasz - prorok cierpliwego miłosierdzia Boga", organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim. Julia Biegańska z kl. IIc zajęła III miejsce, a Kinga Staszek z kl. IIe zdobyła wyróżnienie. Opiekunem dziewcząt była pani Małgorzata Rychlik.
Serdecznie gratulujemy!
Nagrodzone i wyróżnione prace będzie można oglądać w grudniu na wystawie pokonkursowej, umieszczonej w witrynach południowych Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Próchnika przy ul. M. Curie-Skłodowskiej 3 w Piotrkowie Trybunalskim.
TECHNIKI NAUKI - NOWY CYKL EDUKACYJNY TVP VOD (18.11.2020, 18:02)
Jak uczyć się w efektywny sposób, szybciej czytać i więcej zapamiętywać? Jak organizować czas i osiągać planowane cele? Jak szybko i łatwo uczyć się języków obcych? Odpowiedzi na te pytania uczniowie znajdą w nowym cyklu edukacyjnym TVP VOD „Techniki nauki”. Programy prowadzą eksperci, trenerzy i wykładowcy, którzy w przystępny sposób podpowiadają, jak rozwijać i doskonalić jedną z najważniejszych kompetencji XXI wieku – umiejętność uczenia się. Projekt to efekt współpracy koncepcyjnej MEN i TVP. Wszystkie odcinki można bezpłatnie obejrzeć na platformie vod.tvp.pl. Cykl edukacyjny „Techniki nauki” to w sumie 33 odcinki. W pierwszym etapie zaprezentowanych zostało 15 z nich, do końca listopada wyemitowanych będzie kolejnych 18 programów. Oto tematyka poszczególnych odcinków:
- „Nowoczesne techniki nauki”
- „Motywacja do nauki”
- „Jak osiągać cele?”
- „Organizacja siebie w czasie”
- „Trening mózgu”
- „Mnemotechniki – techniki pamięciowe”
- „Organizacja pracy”
- „Narzędzia do realizacji zadań”
- „Notowanie. Mapy myśli”
- „Sketchnoting” ;
- „Planowanie – najlepsza metoda realizacji celów”
- „Techniki planowania”
- „Szybkie czytanie – szybsza nauka”
- „Proste sposoby na szybkie czytanie”
- „Nauka języków – jak mówić od początku”
Wszystkie odcinki można obejrzeć bezpłatnie na stronie https://vod.tvp.pl/website/techniki-nauki,50468816 /video Oferta edukacyjna TVP „Techniki nauki” to najnowsza propozycja edukacyjna TVP VOD. Uczniowie i7nbsp;nauczyciele mogą cały czas korzystać z materiałów dostępnych w serwisie „Szkoła z TVP” https://www.tvp.pl/47304588/szkolaztvp. Znajdą tam zarchiwizowane lekcje, które były emitowane przez TVP wiosną tego roku.
W serwisie dostępne są także wyeksponowane w blokach tematycznych treści z portalu TVP VOD, w tym ekranizacje lektur szkolnych, filmy dokumentalne oraz programy edukacyjne, a wśród nich nowości takie jak „E-szkoła nauka” – program edukacyjny Radosława Brzózki.
NASZA NIEPODLEGŁA (10.11.2020, 12:40)
Co roku, w listopadzie, czcimy jedno z największych wydarzeń w naszej historii - odzyskanie niepodległości. 11 listopada 1918 roku to radosna data, która przyniosła nam wolność. Jest zarazem symboliczna, ponieważ dzień wcześniej przybył do Warszawy Józef Piłsudski, a 11 listopada objął władzę nad wojskiem. Ta data zbiegła się również z podpisaniem rozejmu na froncie I wojny światowej. Zakończył się tym samym okres zaborów, który trwał przez 123 lata. W 1914 r. wybuchła I wojna światowa i trzej nasi zaborcy stanęli po przeciwnych stronach frontu. W szeregach wrogich armii niejednokrotnie naprzeciw siebie stanęli Polacy. Wierzyli jednak, że walka ta przyniesie w końcu niepodległość Ojczyźnie. Wtedy na scenie historii pojawił się mąż stanu i polityk - Józef Piłsudski. To on stworzył legiony, które poprowadził do walki o Polskę. I wojna światowa zakończyła się klęską Niemiec i Austrii oraz rewolucją w Rosji. Dzięki tym wydarzeniom i walce Polaków odrodziło się państwo polskie.
<<>> Powered by PsNews |