-> Strona główna  -> Kontakt  -> Startowa  -> Dodaj do ulubionych


Rozkład lekcji
Nr lekcji
Czas trwania
1
8:00- 8:45
2
8:55- 9:40
3
9:45-10:30
4
10:40-11:25
5
11:40-12:25
6
12:30-13:15
7
13:20-14:05
8
14:10-14:55

Szkolna Fotogaleria

sala konferencyjna

siłownia

biblioteka

sala informatyczna

sala gimnastyczna

sala chemiczna
sala biologiczna

sala językowa

szatnia

korytarz na parterze

korytarz na I piętrze

patio

 

UCZENNICE KLASY IIC WYRÓŻNIONE W KONKURSIE LITERACKIM
(21.12.2018, 11:26)


     Uczniowie klas 1a, 2b i 2c wzięli udział w XX Powiatowym Konkursie Literackim "Książki na medal" organizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Bełchatowie. Zmagali się z formą recenzji wybranej książki spoza kanonu lektur.

Sukces odniosły uczennice klasy IIc:

Aleksandra Kubik - II miejsce
Joanna Kowalska - wyróżnienie


Gratulujemy !!!
Opiekunem uczniów była p. Izabela Radziszewska


ZŁOTO DLA NASZYCH SIATKARZY
(20.12.2018, 13:03)     W dniu 11 grudnia 2018 r. w II LO odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców. W zawodach wzięło udział 6 szkół. Ostatecznie 1. miejsce zajęli uczniowie naszej szkoły, pokonując w finale drużynę I LO w Bełchatowie.
Organizatorami turnieju byli: p. Barbara Sikora, p. Sławomir Werner, p. Marcin Kubat i p. Maciej Bukowy


KOLĘDNICY W KOCHANOWSKIM
(20.12.2018, 10:23)


     Dzisiaj naszą szkołę odwiedzili kolędnicy. Śpiewając kolędy, wędrowali od klasy do klasy, zapraszając uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły na jutrzejsze jasełka. Życzyli także wszystkim radosnych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.


BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU W II LO
(19.12.2018, 11:09)


     Betlejemskie Światło Pokoju – symbol miłości i nadziei, który za pośrednictwem harcerzy wędruje prawie po całej Europie - dotarło też do naszej szkoły. Z rąk harcerek ze Związku Drużyn Bełchatowskich odebrała je pani dyrektor Anita Szymczyk-Trawińska.

     Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji, raz w Polsce. W tym roku harcerki i harcerze niosą Światło wraz z przesłaniem, że jest to “Światło, które łączy”.


MAPA BEZ TAJEMNIC
(18.12.2018, 14:21)


Eliminacje do Konkursu Powiatowego
"Mapa bez tajemnic"
odbędą się 20 grudnia 2018 r. na 3. godzinie lekcyjnej
w sali nr 39


KOLĘDOWANIE W GALERII OLIMPIA
(18.12.2018, 11:40)


     16 grudnia 2018 r. uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie już po raz trzeci gościli w Galerii Olimpia z koncertem kolęd i pastorałek.
     Śpiewanie pieśni bożonarodzeniowych to wspaniała tradycja. To właśnie poprzez kolędowanie ludzie przez wieki wyrażali wiarę oraz otwierali szeroko serca na przyjęcie Tajemnicy Bożego Narodzenia. Koncert został zorganizowany przez uczniów naszej szkoły przede wszystkim po to, by kontynuować piękny zwyczaj śpiewania kolęd, a poprzez to przypominać, że: „Boże Narodzenie to święty czas, to radosny czas”. Uczniowie „Kochanowskiego” swój talent muzyczny zaprezentowali również podczas gry na saksofonie, gitarze keyboardzie i klarnecie. Przygotowali także atrakcje dla najmłodszych – ozdabianie bombek oraz słodki poczęstunek.
     Występ młodzieży wzbudził duże zainteresowanie publiczności i wprowadził świąteczny nastrój.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji naszego ucznia Wiktora Więcławskiego.


ROCZNICA WPROWADZENIA STANU WOJENNEGO
(17.12.2018, 12:14)


     Poczet sztandarowy z II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego w Bełchatowie wziął udział w oficjalnych uroczystościach 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, które odbyły się w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego na osiedlu Przytorze.

Opiekun pocztu: pan Roman Siedlecki


FILMOWY SUKCES WIKTORA WIĘCŁAWSKIEGO
(17.12.2018, 11:31)      W dniach 22 – 23 listopada w Warszawie odbyła się II edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Filmowego "9 minut". Nagrodę w kategorii najlepszy scenariusz za film "Wyraz twarzy podczas dekapitacji szczura" otrzymał uczeń naszego liceum – WIKTOR WIĘCŁAWSKI .

     Konk urs – zorganizowany przez IX LO im. Klementyny Hoffmanowej - dzielił się na dwa etapy. W pierwszym, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski mieli możliwość zgłosić swój film o długości nie większej niż 9 minut. Organizatorzy dokonali selekcji i podczas festiwalu widzowie zobaczyli 24 obrazy.

     Do oceny filmów zostało powołane jury składające się z ludzi na co dzień związanych z kinematografią, m.in. z Warszawską Szkołą Filmową. Przyznali oni nagrody w 6 kategoriach: najlepszy film fabularny, najlepszy film dokumentalny, najlepsza animacja, najlepszy scenariusz, najlepsze zdjęcia, najlepszy montaż. Swoje uznanie mogli wyrazić również widzowie, przyznając nagrodę publiczności.

     Wszystkie nagrodzone produkcje trzymały wysoki, profesjonalny poziom i poruszały różne, często trudne, tematy. Lecz w festiwalach filmowych nie chodzi tylko o nagrody, rywalizację i oglądanie filmów. To przede wszystkim wydarzenia, gdzie mogą spotkać się filmowcy i fani kina.

     Realizacja krótkometrażówki Wiktora nie byłaby możliwa bez jego ekipy w składzie: Weronika Matyja, Piotr Uznański, Witold Lewandowski, Kasper Kaczmarski, Sandra Więcławska.(14.12.2018, 13:44)TEATR PO ANGIELSKU????
(13.12.2018, 13:20)


     Tak, to możliwe. W piątek 7 grudnia 2018 roku mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole zespół teatralny WILD WEST THEATRE z Krakowa. Aktorzy zaprezentowali uczniom liceum niesamowity spektakl w języku angielskim, komedię, pt. „The Night In”. Opowiada ona o relacjach między ojcem i synem. Zabawny sposób przedstawienia głównego wydarzenia, jakim jest pomysł umówienia ojca na randkę przez syna, łączy się ze starannie wplecionymi rozważaniami na temat wartości, które naprawdę mają znaczenie w relacjach międzyludzkich.
     Teatr WILD WEST jest nowo powstałym projektem w dziedzinie nauki języka angielskiego, a jego odbiorcą jest m.in. młodzież licealna. Było to pierwsze wydarzenie tego typu, mamy jednak nadzieję,że nie będzie ono ostatnie.

Nauczyciele języka angielskiego.


<<>>

Powered by PsNews

nasza szkoła na FacebookuORGAN PROWADZĄCY
Powiat Bełchatowski
NASI PARTNERZY


Centralna Komisja Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w ŁodziW ramach akcji "1% dla mojej szkoły" otrzymaliśmy dotację na łączną kwotę 1675,5 zł
na zakup książek
i monitora