-> Strona główna  -> Kontakt  -> Startowa  -> Dodaj do ulubionychRozkład lekcji
Nr lekcji
Czas trwania
1
8:00- 8:45
2
8:55- 9:40
3
9:45-10:30
4
10:40-11:25
5
11:40-12:25
6
12:30-13:15
7
13:20-14:05
8
14:10-14:55

Szkolna Fotogaleria

sala konferencyjna

siłownia

biblioteka

sala informatyczna

sala gimnastyczna

sala chemiczna
sala biologiczna

sala językowa

szatnia

korytarz na parterze

korytarz na I piętrze

patio

 

KOLEJNY SUKCES IZY GÓRNEJ
(22.03.2018, 13:42)


     21 marca został przeprowadzony XIV Powiatowy Konkurs z Historii.
II miejsce zajęła w nim uczennica naszej szkoły z klasy Ia - Iza Górna.

Serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu!

Agata Bluszcz-Kiełbik


DROGI DO NIEPODLEGŁEJ
(22.03.2018, 10:41)


      20 marca w naszej szkole odbyły się pierwsze z czterech warsztatów historycznych przygotowujących uczniów z powiatu bełchatowskiego do konkursu „Drogi do Niepodległej – w 100-lecie roku 1918”. Łącznie uczestniczyło w nich 55 uczniów z 13 szkół. Warsztaty poprowadzili dr Andrzej Kobus i Dominika Juszczak.

      Konkurs organizujemy wspólnie z Instytutem Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim. Zostanie on przeprowadzony również w innych powiatach województwa łódzkiego. Finał powiatowy odbędzie się w naszej szkole 6 czerwca 2018 r., a etap centralny 10 października w Instytucie Historii i Stosunków Międzynarodowych w Piotrkowie Trybunalskim. Patronat nad konkursem objął Starosta Bełchatowski Waldemar Wyczachowski.

      Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych zainteresowanych historią, chcących poszerzać wiedzę i zdobywać nowe umiejętności, zwłaszcza związane z tematyką odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. Ponadto konkurs ma na celu kształtowanie postaw patriotycznych i świadomego przeżywania 100-lecia Polski Niepodległej.

Zapraszamy na kolejne warsztaty.

mgr Agata Bluszcz-Kiełbik, mgr Alicja Kazanowicz


IZA POWALCZY O ZWYCIĘSTWO W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM
(21.03.2018, 13:13)


      15 marca 2018 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odbył się II Etap Szóstego Łódzkiego Konkursu Wiedzy o Podatkach dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pod honorowym patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty, Dziekana Wydziału Prawa i Administracji UŁ oraz Plagiat.pl.

     W II etapie konkursu wzięło udział 73 uczniów z całego województwa. Wyłoniono ośmiu laureatów, którzy zostali zakwalifikowani do etapu ogólnopolskiego. Wśród tych laureatów znalazła się Iza Górna z kl. 1a.

Serdecznie gratulujemy!


NASI UCZNIOWIE W MŁODZIEŻOWEJ REPREZENTACJI POLSKI JUNIORÓW W PIŁCE SIATKOWEJ
(20.03.2018, 09:41)


     Miło nam poinformować, że czterech uczniów naszego liceum otrzymało powołania do reprezentacji Polski juniorów w piłce siatkowej. Są to: Wiktor Nowak (3e), Sebastian Adamczyk (3e), Przemysław Stąsiek (3e) i Mikołaj Sawicki (2f). Chłopcy swoje umiejętności siatkarskie rozwijają w klasach sportowych z piłką siatkową. Trenują również w EKS Skra Bełchatów.

     Pierwsze zgrupowanie kadry juniorów rozpoczęło się w poniedziałek 19 marca w Spale i potrwa do końca miesiąca. Kolejny etap przygotowań zaplanowany jest od 3 do 7 kwietnia. Następnie zawodnicy wrócą do klubu, by wystąpić w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Juniorów. Potem rozpocznie się bezpośrednie przygotowanie do turnieju kwalifikacyjnego do Mistrzostw Europy U20, który rozegrany zostanie na Ukrainie.

     Nasi uczniowie są w gronie siedemnastu zawodników, którzy uczestniczą w przygotowaniach do turnieju na Ukrainie.

Gratulujemy powołań i życzymy dalszych sukcesów sportowych.BRAWA DLA WERONIKI!
(19.03.2018, 13:26)EKOPRACOWNIA JUŻ DZIAŁA I CIESZY UCZNIÓW!
(19.03.2018, 09:27)


     15 marca 2018 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. J. Kochanowskiego nastąpiło uroczyste otwarcie ekopracowni o nazwie „Ekologiczne perspektywy”. Pracownia powstała dzięki udziałowi naszej szkoły w konkursie na projekt z zakresu edukacji ekologicznej. Całkowita wartość zadania wyniosła prawie 50 tys. zł, z czego 35 tys. stanowiło dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Dzięki tym funduszom udało się wyremontować klasopracownię i wyposażyć ją w atrakcyjne pomoce dydaktyczne (np. zestawy do badania wody, gleby i powietrza, mikroskopy), nowoczesny sprzęt multimedialny (tablica interaktywna, projektor i wizualizer) oraz nowe meble. Podczas uroczystości młodzież przeprowadziła pierwsze doświadczenia na nowo zakupionych przyrządach. Odbył się również pokaz mody ekologicznej z wykorzystaniem surowców wtórnych oraz krótki występ artystyczny.

     Ekopracownia z pewnością przyczyni się do kształtowania wśród uczniów świadomości ekologicznej i postawy odpowiedzialności za obecny i przyszły stan środowiska oraz uatrakcyjni lekcje fizyki, chemii, biologii, geografii i przyrody, a także zajęcia pozalekcyjne.


SUKCES ALEKSANDRY KUBIK
(15.03.2018, 13:48)


    Uczennica klasy 1c Aleksandra Kubik zajęła II miejsce w II Konkursie Wiedzy Psychologicznej organizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie.

Ola przygotowała pracę literacką na temat: Samoświadomość - korzyść czy przekleństwo.

Gratulacje !!!

Izabela Radziszewska


Z WIZYTĄ W SZPITALU
(15.03.2018, 13:38)


     14 marca 2018 roku grupa pielęgniarska z klasy 2c po raz pierwszy realizowała zajęcia w murach Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie.

     Spotkanie rozpoczęło się od oficjalnego powitania młodzieży przez Pielęgniarkę Naczelną - panią Annę Krystek, która jest pełnomocnikiem szpitala odpowiedzialnym za realizację umowy pod względem merytorycznym i pedagogicznym. Następnie uczniowie odwiedzili: okulistykę, laryngologię, oddziały internistyczne. Zapoznali się ze strukturą szpitala, zadaniami pielęgniarek i innych pracowników na poszczególnych oddziałach, obejrzeli specjalistyczny sprzęt medyczny. Pielęgniarki oddziałowe z pasją opowiadały o swojej pracy oraz udzielały odpowiedzi na pytania nurtujące uczniów.

     Lekcję w szpitalu można zaliczyć do wyjątkowych. Młodzież z niecierpliwością już dziś wyczekuje kolejnej wizyty.

Zdjęcia i filmy z wydarzenia można znaleźć na profilu szkoły na Facebook’u.POMOC DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT
(15.03.2018, 09:59)
Na terenie naszej szkoły trwa zbiórka produktów
dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bełchatowie.

Prosimy, by w akcję włączyły się wszystkie klasy,
przynosząc do biblioteki szkolnej
puszkę karmy oraz suchy pokarm
- minimum 2 kg, mile widziane większe opakowania

Można dostarczać również niepotrzebne koce.

Akcja potrwa do końca marca.

Jak zwykle liczymy na Waszą pomoc!

Szkolne Koło Wolontariatu


(14.03.2018, 12:44)<<>>

Powered by PsNews

nasza szkoła na FacebookuORGAN PROWADZĄCY
Powiat Bełchatowski


NASI PARTNERZY


Centralna Komisja Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi

Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2015!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl


W ramach akcji "1% dla mojej szkoły" otrzymaliśmy dotację na łączną kwotę 1675,5 zł
na zakup książek i monitora