1. dzień: zwiedzanie zamku Czocha w Suchej, zakwaterowanie i spacer po Szklarskiej Porębie.
2. dzień - Szwajcaria Saksońska - Park Narodowy Bastei, Twierdza Königstein.
3. dzień - zwiedzanie Drezna.
1. dzień: zwiedzanie zamku Czocha w Suchej, zakwaterowanie i spacer po Szklarskiej Porębie.
2. dzień - Szwajcaria Saksońska - Park Narodowy Bastei, Twierdza Königstein.
3. dzień - zwiedzanie Drezna.
Michał Rula z kl. IIIc zajął II miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
Serdecznie gratulujemy!
I miejsce - Wiktoria Papuga, kl. 1g,
II miejsce - Blanka Kołacińska, kl. 1b
III miejsce - Aleksandra Szymczak, kl. 3b
Wyróżnienia:
Natalia Pietryszka, kl. 4f,
Maja Grzejdziak, kl. 3 b.
12 kwietnia odbyły się eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej i Ekologicznej „Młodzież zapobiega pożarom i chroni środowisko”, zorganizowane przez Zarząd Oddziału Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP przy współpracy Urzędu Miasta Bełchatów oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie. Uczniowie z bełchatowskich szkół rozwiązywali test i odpowiadali na pytania dotyczące ochrony przeciwpożarowej i ochrony środowiska naturalnego.
Reprezentujący naszą szkołę chłopcy z kl. IIIc wypadli w eliminacjach bardzo dobrze - Wojciech Grzelak zajął V miejsce, a Michał Rula - II miejsce, awansując tym samym do etapu powiatowego.
Gratulujemy!
W środę 10 kwietnia 2024r. odbyło się podsumowanie Szkolnego Konkursu Plastycznego „Taka ładna matematyka”. To już kolejna edycja konkursu, w którym można przedstawić swoją artystyczną wizję pojęć, twierdzeń matematycznych, a także zaprezentować zalety matematyki. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością i talentem, a spośród wielu ciekawych prac komisja wytypowała te zwycięskie.
W tym roku konkurs wyniki konkursu są następujące:
I miejsce – Natalia Brandt za pracę „Kompozycja brył geometrycznych”
II miejsce - Natalia Pabich za pracę „Oś symetrii. Naturalnie piękna symetria”
III miejsce – Maja Fidala za pracę „Girolamo Cardano”
wyróżnienie – Oliwia Owczarek za prace: „Spojrzenie Matematyka” oraz „Geometryczne π”
Gratulujemy Laureatom i zachęcamy wszystkich do obejrzenia tych rysunków na szkolnej wystawie, aby móc przekonać się, że matematyka jest obecna wszędzie wokół nas i warto dostrzec w niej piękno, bo parafrazując znane przysłowie: taka ładna matematyka, jak ją malują
Nasza uczennica z kl. 3c - Maja Fidala zajęła I miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Niebieski motyl dla autyzmu". Konkurs został przeprowadzony przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bełchatowie w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.
Serdecznie gratulujemy!
Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Łodzi, w związku z 80. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, zaprasza uczniów do udziału w konkursie popularyzującym wiedzę o tym ważnym dla Polaków wydarzeniu.
Regulamin:
https://drive.google.com/.../1xueifL3eqxNwIV6s1E0.../view...
Zgoda:
Zachęcamy do zapoznania się z materiałami prawnymi, udostępnionymi przez Stowarzyszenie Sursum Corda w ramach projektu powierzonego przez Powiat Bełchatowski:
kwartalnik dla młodzieży nt. "ODPOWIEDZIALNOŚĆ NA DRODZE"
https://www.sc.org.pl/.../03/odpowiedzialnosc-na-drodze.pdf
pakiet edukacyjny "ODPOWIEDZIALNOŚĆ KARNA NIELETNICH" https://www.sc.org.pl/pakiet-edukacyjny-dla-uczniow.../
26 marca 2024 r. odbył się XIX Powiatowy Konkurs Historyczny "Polska Piastów". Wzięło w nim udział 29 uczestników. Wśród najlepszych znalazł się nasz uczeń z klasy IIIa - Szymon Prasol, który zdobył wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy!
Nasze uczennice odniosły sukcesy w konkursach powiatowych organizowanych pod honorowym patronatem Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr.
W konkursie fotograficznym „Bełchatów, jakiego nie znacie” I miejsce zdobyła Zofia Mizera z kl. 3d, a wyróżnienie Aleksandra Kilan z kl. 1a.
W XIX Powiatowym Konkursie Poetyckim „Moje pierwsze strofy” nagrodę za III miejsce otrzymała Angelika Szymaniak z kl. 1a.
Serdecznie gratulujemy!
Z radością informujemy, że nasze uczennice pokonały rywali z trzech powiatów: piotrkowskiego, tomaszowskiego i bełchatowskiego w konkursie medycznym "Wiem, potrafię, ratuję", zorganizowanym przez Akademię Piotrkowską. Dziewczęta były najlepsze w teście wiedzy oraz w części praktycznej, co pozwoliło im na zajęcie I miejsca
Gratulujemy reprezentantkom naszej szkoły: Idalii Ugorskiej (2c), Magdalenie Barczyk (1g), Izabeli Bartłomiejczyk (1g), Natalii Trawińskiej (2c), Annie Szadkowskiej (3c) i Julii Skowronek (3c).
Dziś w murach Kochanowskiego odbył się II Powiatowy Konkurs Teatru Jednego Aktora. W zmaganiach wzięli udział uczniowie z trzech szkół ponadpodstawowych. Poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany, a komisja konkursowa borykała się z nie lada problemem, w jaki sposób wyłonić zwycięzców.
Bardzo się cieszymy, że wśród laureatów konkursu znaleźli się nasi uczniowie:
- I miejsce zajęła Zuzanna Horbanowicz,
- wyróżnienie otrzymał Michał Kolanek.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
20 marca 2024 r. w naszym liceum odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników XVI Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Zjawiska Fizyczne w Obiektywie”. Prace oceniano w dwóch kategoriach:
- kategoria I – fotografie przedstawiające zjawisko fizyczne zachodzące w przyrodzie,
- kategoria II – fotografie ilustrujące zjawisko fizyczne zaobserwowane podczas samodzielnie przeprowadzonego doświadczenia.
Wśród laureatów konkursu znaleźli się nasi uczniowie:
II miejsce, kat. I: IGA KOŁODZIEJCZYK
I miejsce, kat. II : FILIP LIPERTOWICZ
Wyróżnienia otrzymali:
Paulina Ressel, Marta Dudek, Eliza Nowatkowska i Alan Książek.
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Tydzień Zdrowia w naszej szkole rozpoczął się od spotkania z wolontariuszką Fundacji DKMS - panią Moniką Czarnecką. Wygłosiła ona prelekcję na temat dawstwa szpiku i krwiotwórczych komórek macierzystych dla osób chorych na nowotwór krwi. Przez cały tydzień chętne osoby pełnoletnie mogły zarejestrować się do bazy dawców szpiku Fundacji DKMS. W poniedziałek odbyło się również spotkanie z psychoterapeutką panią Aldoną Bentyn, zorganizowane w ramach Projektu Społecznego „Więcej niż Pasja” (Olimpiada „Zwolnieni z Teorii”).
We wtorek zajęcia teoretyczne i praktyczne dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy przeprowadziła pani Anna Pudlak. W tym dniu także uczniowie klas pierwszych wzięli udział w warsztatach tworzenia lasu w szkle, które pozwoliły uczestnikom zrelaksować się, rozwinąć kreatywność i ciekawie spędzić czas. Zajęcia przeprowadziła Pracownia Nitka w ramach w ramach Projektu Społecznego „Więcej niż Pasja” (Olimpiada „Zwolnieni z Teorii”).
20 marca (środa) gościliśmy panią dietetyk Angelikę Telążkę, dzięki której uczniowie poznali zasady właściwego odżywiania się oraz fakty i mity na temat żywienia. Zajęcia zorganizowano w ramach Projektu Społecznego "Więcej niż Pasja" (Olimpiada "Zwolnieni z Teorii").
W pierwszy dzień wiosny na terenie szkoły odbyły się Mistrzostwa w Wieloboju Siłowym oraz Turniej Piłki Siatkowej (w ramach Projektu Społecznego "Więcej niż Pasja" (Olimpiada "Zwolnieni z Teorii"). Po raz kolejny gościliśmy także panią Beatę Stępień (Zdrovital) z wykładami na temat zdrowej żywności oraz ze zdrowym poczęstunkiem. Kolorowe deserki i pełne witamin przekąski przygotowała Marta Mizera z kl. 4c z koleżankami. Uczennice przeprowadziły także quiz dotyczący zdrowego stylu życia oraz zaangażowały uczniów do wspólnej aktywności fizycznej podczas tańca belgijka.
W ostatnim dniu Tygodnia Zdrowia uczniowie wzięli udział w nietypowych zajęciach, które przeprowadził ich kolega – uczeń kl. 2C Dominik Gajda. Uczeń wygłosił prelekcję na temat: „Neurologia użytkowa”. Była to fascynująca pigułka wiedzy na temat budowy i funkcjonowania mózgu. Dominik mówił o zaburzeniach i chorobach psychicznych oraz ich leczeniu, a także o roli i znaczeniu stylu życia, w tym aktywności ruchowej, diety i snu. Przy okazji poruszył temat oddziaływania na mózg używek, takich jak alkohol, papierosy oraz inne substancje psychoaktywne.
Uczeń klasy IIc DOMINIK GAJDA zdobył wyróżnienie w XIX Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego.
Gratulujemy!
Dziś po raz kolejny sala gimnastyczna II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego w Bełchatowie zamieniła się w galerię sztuki. A to wszystko za sprawą wyjątkowego projektu „Zdzisław Beksiński w Twojej szkole”, realizowanego przez Fundację BEKSIŃSKI. Przedstawiciele Fundacji - Państwo Ewa i Janusz Baryccy, prywatnie i zawodowo związani z rodziną Beksińskich, przeprowadzili multimedialny wykład, ukazujący poszczególne etapy życia jednego z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych artystów.
Po wykładzie młodzież obejrzała wystawę prac Zdzisława Beksińskiego, wypożyczoną przez Fundację z Muzeum Historycznego w Sanoku: fotografie, grafiki komputerowe, fotomontaże i obrazy, znane jej do tej pory jedynie ze szkolnych podręczników.
Cały projekt cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, wzbudził wiele emocji, bowiem wobec dzieł artysty nie można przejść obojętnie.
Powered by aSc EduPage