• ZDJĘCIA KLASOWE

          • W dniu 13 września (piątek) będą robione zdjęcia klasowe. Jest możliwość wykonania zdjęcia koleżeńskiego i indywidualnego. Cena pojedynczego zdjęcia to 22zł. Chętne klasy do zdjęcia grupowego prosimy o zgłoszenia do p. Chabińskiej (sala 25).

            UWAGA!!! Razem ze zgłoszeniem należy dostarczyć imienną listę osób z danej klasy wraz z pieniędzmi. Bez listy osób lub bez składki zgłoszenie nie zostanie przyjęte.

          • UWAGA!

          • Decyzją Dyrektora Szkoły, dnia 4 września (środa) lekcje będą SKRÓCONE z powodu upałów i będą odbywać się wg poniższego rozkładu:

            1. 8:00 – 8:30

            2. 8:35 – 9:05

            3. 9:10 – 9:40

            4. 9:45 – 10:15

            5. 10:25 – 10:55

            6. 11:00 – 11:30

            7. 11:35 – 12:05

            8. 12:10 – 12:40

          • AKTUALIZACJA DZIENNIKA VULCAN - INFORMACJA DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

          • Pojawiła się nowa wersja Dziennika VULCAN. Aby z niej korzystać, Uczniowie i Rodzice muszą zaktualizować swoje konto. Aktualizacja zajmuje zaledwie chwilę.

            Podczas aktualizacji Rodzic oraz Uczeń dokonują wyboru pomiędzy dwoma typami kont – zwykłym kontem lub kontem eduVULCAN, którego aktywacja umożliwi między innymi korzystanie z nowej aplikacji mobilnej dla Rodzica i Ucznia. W celu dodatkowej weryfikacji konta Ucznia i Rodzica, należy podać cztery ostatnie cyfry numeru PESEL Ucznia.

            Aktualizacja konta Ucznia i Rodzica jest niezbędna, aby korzystać z Dziennika VULCAN.

            Odpowiedzi na pytania dotyczące procesu aktualizacji konta Rodzica i Ucznia oraz informacje o nowych funkcjonalnościach dziennika znaleźć można tutaj:

            - nowości w Dzienniku: https://www.vulcan.edu.pl/wiecej-niz-dziennik

            - aktualizacja logowania Rodziców i Uczniów:

            https://dziennik.vulcan.edu.pl/akz/

            UWAGA!

            NOWI UCZNIOWIE (KL. I) w celu dokonania rejestracji konta, dostaną od wychowawców kody wygenerowane przez sekretariat szkoły.

          • KODUJ Z GIGANTAMI

          • Rusza 15. edycja akcji Koduj z Gigantami - Cyber Przygoda w świecie AI! To wyjątkowa okazja, aby poznać możliwości sztucznej inteligencji i rozwijać swoje umiejętności cyfrowe.

            Kilka słów o akcji:

            ● darmowe warsztaty z programowania

            ● stacjonarnie w naszym mieście Bełchatów

            ● do wyboru Minecraft, Scratch, C#, Python i inne języki programowania

            ● kilka grup wiekowych

            Zgłoszenia i więcej informacji: https://www.kodujzgigantami.pl/

            Akcja organizowana jest przez szkołę Giganci Programowania, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Prezydenta Miasta Bełchatowa.

          • POPRAWKOWY EGZAMIN MATURALNY

          • Poprawkowy egzamin maturalny odbędzie się 20 sierpnia (wtorek) w salach 27 i 33.

            Prosimy o zgłoszenie się na egzamin o godz. 8.30 z dowodem tożsamości i dozwolonymi przyborami.

            Wykazy zdających będą znajdować się na drzwiach sal egzaminacyjnych.

             

          • Z WIZYTĄ W SĄDZIE

          • 12 czerwca klasa 2a udała się z wizytą do Sądu Rejonowego w Bełchatowie. Z uczniami spotkał się przewodniczący II Wydziału Karnego – sędzia Bartosz Paszkiewicz, który opowiedział im o codziennej pracy sądu, procesie sądowym oraz znaczeniu prawa w społeczeństwie. Sędzia podkreślił wagę niezawisłości sądów i praworządności, a także opowiedział o karierze prawniczej i wyzwaniach, z jakimi się wiąże. Spotkanie to z pewnością poszerzyło horyzonty młodych ludzi i zainspirowało niektórych do dalszego zgłębiania wiedzy o prawie. Spotkanie zorganizowane przez nauczycielkę wiedzy o społeczeństwie Joannę Mądrzyk było cenną lekcją prawa i obywatelstwa.

          • REKRUTACJA DO RADY DZIECI I MŁODZIEŻY PRZY RZECZNIKU PRAW DZIECKA

          • 1 czerwca br. wystartowała rekrutacja do Rady Dzieci i Młodzieży, która stanie się organem eksperckim dla Rzecznika Praw Dziecka. Nabór potrwa do 15 czerwca.

            Przed Radą będzie wiele wyzwań. W szczególności: inicjowanie kampanii społecznych i projektów edukacyjnych, organizacja Kongresu Dzieci i Młodzieży, upowszechnianie wiedzy o prawach dziecka i sposobach ich ochrony, w tym o zadaniach i uprawnieniach Rzeczniczki Praw Dziecka.

            Rada ma składać się z dziesięciu ekspertów lub ekspertek powoływanych spośród dzieci i młodzieży. Ekspertem bądź ekspertką może być osoba, która ukończyła 7 lat i nie ukończyła 18 lat na dzień zakończenia naboru i wykazuje się działalnością społeczną na rzecz ochrony praw dziecka adekwatną do posiadanego wieku i stopnia dojrzałości.

            Chętni powinni przesłać do Biura RPD w formie elektronicznej bądź pisemne zgłoszenie swojej kandydatury ze wskazaniem zasięgu swojej działalności, jej pionierskości oraz efektywności. Zgodę na kandydowanie i udział w pracach Rady musi wyrazić rodzic bądź opiekun prawny dziecka.

            Poniżej link do szczegółowych informacji na ten temat oraz formularzy zgłoszeniowych zamieszczonych na stronie internetowej RPD:

            https://brpd.gov.pl/2024/06/04/rusza-nabor-do-rady-dzieci-i-mlodziezy-przy-rzeczniczce-praw-dziecka/

          • GRATULUJEMY!

          • Pierwsze miejsce w powiecie i trzecie w półfinale wojewódzkim w siatkówce plażowej dziewcząt w ramach Licealiady.

            Reprezentacja szkoły:

            - Oliwia Galoch - 2b,

            - Dominika Bartkiewicz - 1f,

            - Iga Siewierska - 3c.

          • OBÓZ W ESTONII DLA DZIEWCZĄT

          • CyberWizards jest przedsięwzięciem skierowanym do dziewcząt ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych w wieku 13-16 lat, ceniących wyzwania w zakresie rozwiązywania zagadek, w tym z użyciem nowych technologii. Przedsięwzięcie polega na tym, że zaproszone kraje (w tym Polska) wysyłają swoje drużyny na obóz, który będzie miał miejsce w miejscowości Kehtna w Estonii.

            Aby wziąć udział w wydarzeniu, nie jest wymagane doświadczenie w zakresie cyberbezpieczeństwa lub programowania. Uczestniczki w trakcie kilkudniowego obozu poznają dziedzinę i zagadnienia cyberbezpieczeństwa poprzez praktyczne działania. Zajęcia podczas obozu prowadzone są w języku angielskim.

            Obóz odbędzie się w terminie 29.07-03.08.2024 r. w Kehtna w Estonii. Na koniec wyjazdu zaplanowano grę Capture the Flag (CTF), dającą możliwość rozwiązywania zadań związanych z cyberbezpieczeństwem.

            Warunki uczestnictwa w CyberWizards Summer Camp :

            • grupa 3-6 uczennic wraz z opiekunem (opiekunem grupy może być dowolna osoba dorosła nauczyciel, rodzic, inny opiekun, mówiąca po angielsku i w języku ojczystym swojej grupy).

            • obóz jest bezpłatny dla uczestników i opiekuna,

            • organizator zapewnia zakwaterowanie, wyżywienie, pokrywa koszty warsztatów i wszystkich pozostałych zajęć, nie pokrywa kosztów podróży.

            Po analizie przekazanych zgłoszeń, Ministerstwo Edukacji Narodowej wybierze jeden Zespół, który weźmie udział w obozie CyberWizards oraz otrzyma nagrodę w postaci biletów lotniczych do Estonii.

            Zespoły, które chciałyby wziąć udział w obozie CyberWizards, powinny przesłać do kuratoriów oświaty kilkuminutowy filmik (w języku angielskim) na temat roli, jaką odgrywają nowe technologie we współczesnym świecie, w tym ich wpływ na kluczowe zmiany na świecie (np. klimatyczne, czy w zakresie bezpieczeństwa).

            Do udziału w Konkursie można zgłaszać filmy jako pliki multimedialne w formatach: MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 (H.264, H.265), WMV, AVI, MOV o maksymalnej rozdzielczości 1920 x 1080 na nośnikach: DVD, CD lub pamięci flash (karta, pendrive USB). Nośniki nie będą podlegały zwrotowi. Ze względu na zachowanie jakości obrazu zalecamy żeby rozdzielczość nie była mniejsza 1280 x 720.

            Wraz z filmem, opiekun drużyny powinien przekazać w formie oświadczenia zgodę na przetwarzanie danych uczestniczek (oraz swoją), a także wizerunku na potrzeby organizacji i udziału w CyberWizards InternationalCyber Camp. Przygotowane filmiki wraz ze zgodami należy przekazać do Łódzkiego Kuratora Oświaty do 14 czerwca br. na adres: ul. Więckowskiego 33, 90-734 Łódź. Decyduje data wpływu. Zgłoszenia, które wpłyną po terminie, nie będą rozpatrywane.

            Spośród nadesłanych zgłoszeń Kuratorium Oświaty w Łodzi wybierze jedną drużynę z naszego województwa, której kandydatura zostanie wraz z filmem i zgodami uczestniczek przekazana do Ministerstwa Edukacji Narodowej.

            Wybór drużyny na terenie województwa odbędzie się przy udziale trzyosobowego zespołu wg poniższych kryteriów;

            • oryginalność i kreatywność prezentacji wybranego zagadnienia maks. 10 pkt;

            • pomysłowe wykorzystanie nowoczesnych technologii maks. 5 pkt;

            • współpraca zespołu (podział ról, wykorzystanie potencjału uczestniczek) maks. 5 pkt;

            • sposób realizacji zadania (wybór miejsca, dobór narzędzi, rekwizytów itd.) maks. 10 pkt.

            Wybór zwycięskiej drużyny odbędzie się na analogicznych zasadach jak na etapie kuratoryjnym trzyosobowy zespół składający się z dwóch pracowników Ministerstwa Edukacji Narodowej i jednego pracownika Ministerstwa Cyfryzacji wyłoni najlepsze uczestniczki wg tych samych kryteriów.

            Do 21 czerwca br. Ministerstwo Edukacji Narodowej wybierze zwycięską drużynę i przekaże informację o wyborze do kuratorów oświaty oraz do Ministerstwa Cyfryzacji.