Godziny dzwonków
Środa 04.12.2024TYDZIEŃ ZDROWIA (18-22 MARCA 2024 r.)
- 05.04.2024
- 16
Tydzień Zdrowia w naszej szkole rozpoczął się od spotkania z wolontariuszką Fundacji DKMS - panią Moniką Czarnecką. Wygłosiła ona prelekcję na temat dawstwa szpiku i krwiotwórczych komórek macierzystych dla osób chorych na nowotwór krwi. Przez cały tydzień chętne osoby pełnoletnie mogły zarejestrować się do bazy dawców szpiku Fundacji DKMS. W poniedziałek odbyło się również spotkanie z psychoterapeutką panią Aldoną Bentyn, zorganizowane w ramach Projektu Społecznego „Więcej niż Pasja” (Olimpiada „Zwolnieni z Teorii”).
We wtorek zajęcia teoretyczne i praktyczne dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy przeprowadziła pani Anna Pudlak. W tym dniu także uczniowie klas pierwszych wzięli udział w warsztatach tworzenia lasu w szkle, które pozwoliły uczestnikom zrelaksować się, rozwinąć kreatywność i ciekawie spędzić czas. Zajęcia przeprowadziła Pracownia Nitka w ramach w ramach Projektu Społecznego „Więcej niż Pasja” (Olimpiada „Zwolnieni z Teorii”).
20 marca (środa) gościliśmy panią dietetyk Angelikę Telążkę, dzięki której uczniowie poznali zasady właściwego odżywiania się oraz fakty i mity na temat żywienia. Zajęcia zorganizowano w ramach Projektu Społecznego "Więcej niż Pasja" (Olimpiada "Zwolnieni z Teorii").
W pierwszy dzień wiosny na terenie szkoły odbyły się Mistrzostwa w Wieloboju Siłowym oraz Turniej Piłki Siatkowej (w ramach Projektu Społecznego "Więcej niż Pasja" (Olimpiada "Zwolnieni z Teorii"). Po raz kolejny gościliśmy także panią Beatę Stępień (Zdrovital) z wykładami na temat zdrowej żywności oraz ze zdrowym poczęstunkiem. Kolorowe deserki i pełne witamin przekąski przygotowała Marta Mizera z kl. 4c z koleżankami. Uczennice przeprowadziły także quiz dotyczący zdrowego stylu życia oraz zaangażowały uczniów do wspólnej aktywności fizycznej podczas tańca belgijka.
W ostatnim dniu Tygodnia Zdrowia uczniowie wzięli udział w nietypowych zajęciach, które przeprowadził ich kolega – uczeń kl. 2C Dominik Gajda. Uczeń wygłosił prelekcję na temat: „Neurologia użytkowa”. Była to fascynująca pigułka wiedzy na temat budowy i funkcjonowania mózgu. Dominik mówił o zaburzeniach i chorobach psychicznych oraz ich leczeniu, a także o roli i znaczeniu stylu życia, w tym aktywności ruchowej, diety i snu. Przy okazji poruszył temat oddziaływania na mózg używek, takich jak alkohol, papierosy oraz inne substancje psychoaktywne.
BEKSIŃSKI W KOCHANOWSKIM
- 05.04.2024
- 11
Dziś po raz kolejny sala gimnastyczna II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego w Bełchatowie zamieniła się w galerię sztuki. A to wszystko za sprawą wyjątkowego projektu „Zdzisław Beksiński w Twojej szkole”, realizowanego przez Fundację BEKSIŃSKI. Przedstawiciele Fundacji - Państwo Ewa i Janusz Baryccy, prywatnie i zawodowo związani z rodziną Beksińskich, przeprowadzili multimedialny wykład, ukazujący poszczególne etapy życia jednego z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych artystów.
Po wykładzie młodzież obejrzała wystawę prac Zdzisława Beksińskiego, wypożyczoną przez Fundację z Muzeum Historycznego w Sanoku: fotografie, grafiki komputerowe, fotomontaże i obrazy, znane jej do tej pory jedynie ze szkolnych podręczników.
Cały projekt cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, wzbudził wiele emocji, bowiem wobec dzieł artysty nie można przejść obojętnie.
Galeria Zdjęć
brak danych
Nasi partnerzy
Znajdź nas na Facebooku