Godziny dzwonków
Czwartek 05.12.2024WYCIECZKA EDUKACYJNA DO OŚWIĘCIMIA
- 13.11.2023
- 5
10 listopada 2023 r. uczniowie klas 3a i 3c wzięli udział w wyjeździe do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Uczniowie pod opieką nauczycieli i przewodników-edukatorów zwiedzili obóz Auschwitz, w którym zobaczyli zdjęcia byłych więźniów, ich rzeczy osobiste, warunki, w jakich żyli. Uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądało codzienne, obozowe życie, a także gdzie i w jaki sposób więźniowie odbywali kary.
Następnie uczniowie udali się do obozu Auschwitz II-Birkenau, gdzie zobaczyli rampę wyładowczą, ruiny komór gazowych i krematoriów oraz baraki, w których umieszczani byli ludzie po przybyciu do obozu.
Wyjazd do byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu skłonił wszystkich do refleksji nad kruchością życia ludzkiego i okrucieństwem wojny.
III MIEJSCE DLA NASZYCH SZCZYPIORNISTEK
- 13.11.2023
6 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bełchatowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt w ramach Licealiady. Uczennice naszej szkoły, po bardzo dobrych zawodach, zajęły ostatecznie 3 miejsce.
Reprezentacja szkoły:
- Walentyna Biarda – 4b
- Alicja Kulesza – 4a
- Aleksandra Komor – 4a
- Michalina Dymińska – 4a
- Maria Kryścińska – 4a
- Marianna Lasoń – 3c
- Oliwia Galoch – 2b
- Oliwia Rozwandowicz – 4a
- Maja Madej – 3a
- Nadia Cieślak – 2e
- Gabriela Piekarczyk – 2e
- Emilia Sujewicz – 1c
- Oliwia Krześniewska – 1g
Gratulujemy!
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
- 17.11.2023
- 12
10 listopada odbyła się akademia z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość przygotowały klasy 1a i 1b z gościnnym udziałem Marii Stasiak, Zuzanny Rychlik, Karoliny Bednarek, Szymona Maszewskiego i Dominika Gajdy.
Dziękujemy Panu Łukaszowi Politańskiemu i Panu Adamowi Chęcińskiemu za użyczenie mundurów.
fot. Oliwia Wróbel, kl. 3d
WOKÓŁ LEKTURY..."CIERPIENIA MŁODEGO WERTERA"
- 06.11.2023
31 października odbyła się twórcza lekcja języka polskiego w klasie II b. Uczniowie podsumowali swoją wiedzę na temat powieści epistolarnej Johanna Wolfganga Goethego pt. Cierpienia młodego Wertera.
Zajęcia były formą syntetyzowania wiedzy na temat Wertera i jego nieszczęśliwej miłości do Lotty. Poszczególni członkowie zespołów wcielili się w rolę redaktorów, których zadaniem było przygotowanie między innymi: reportażu, listu oraz felietonu na temat historii nieszczęśliwej miłości, w oparciu o znajomość treści lektury. Młodzież jednego z zespołów wcieliła się także w rolę psychologa, socjologa i filozofa i przeprowadziła dyskusję na temat: Czy każdy zakochany jest romantykiem? Z kolei inni przygotowali porady Jak ubrać się na romantyczną randkę, jak się na niej zachowywać, o czym rozmawiać? Na zakończenie lekcji członkowie ostatniego zespołu wcielili się w postacie redaktorów działu "Lektury dla zakochanych" i zaprezentowali recenzję na temat Cierpień młodego Wertera. Przedstawili i ocenili powieść przede wszystkim jako utwór o nieszczęśliwej miłości.
Podczas tych zajęć uczniowie utrwalili treść lektury oraz doskonalili niełatwą sztukę prezentacji. Połączenie wiedzy, wyobraźni i twórczego myślenia pozwoliło każdemu na rozwinięcie pomysłowości oraz nabycie potrzebnych wiadomości i umiejętności w atrakcyjniejszy sposób.
Plakaty, które powstały w czasie tworzenia poszczególnych wypowiedzi uczniów można obejrzeć w bibliotece szkolnej.
I. Łacmańska
Galeria Zdjęć
brak danych
Nasi partnerzy
Znajdź nas na Facebooku